Borhibák Ha elégedetten konstatáltuk, hogy pontosan az általunk kért tétel van előttünk, érdemes megtapintani a palackot és érzékelni a hőmérsékletét. Ugyanis a pezsgőnek jéghidegnek, a fehérbornak hűvösnek, a vörösbornak szobahőmérsékletűnek illik lennie. Vörösborok esetén a hideg / hűvös hőmérséklet inkább elvesz az élvezeti értékből. Ezután…
1. rész Azt kaptuk-e, amit valóban megrendeltünk? Minden, a médiában mostanában elhangzó szkeptikus megnyilvánulás ellenére a magyar még mindig borszerető nemzet. Bár nálunk valóban nem szokás, ami a spanyoloknál vagy franciáknál, hogy az ebédhez is rendszeresen iszunk egy kis bort, de a vacsorához, főleg, ha…
A nagy nemzetközi borversenyen elért kiemelkedő eredményeink után kíváncsiak voltunk, hogyan vélekedik a rólunk a borvilág talán legbefolyásosabb véleményvezére. A világ egyik legismertebb borkritikusa, Robert Parker alapította „ The Wine Advocate „ véleményt alkotott beküldött borainkról. A jelenleg forgalomban lévő Cassiopeia CF*CIH 2015 és a…
Sok vevőnk, előjegyzőnk és érdeklődő látogatónk kérését teljesítjük azzal, hogy megfogalmazzuk a JBB két vezető márkája, a Koh – I – Noor és Cassiopeia közötti különbséget. Kezdjük a legegyszerűbb tényekkel: Mindkét sorozat képviselői kizárólag prémium vörösborok a legjobb évjáratokból. Kékszőlőbeérésének szempontjából nem optimális évjáratban nem…
A terroir – kissé leegyszerűsítve, de lényegileg – a szőlőfajta-talajszerkezet-klíma találkozása. Amennyiben egy adott fajta jól érzi magát a közegében, optimálisan képes fejlődni, úgy kiváló bor alapanyaga lehet. Ha nem, nincs sok esély belőle érlelt nagy borok előállítására. leszüretelt fürtök Mi most kifejezetten a fentebb…
Örömmel értesítjük kedves borbarát vásárlóinkat és követőinket, hogy a Jammertal Borbirtok a Selection Genuss („Premium Select Wine Challenge – ProWein 2021”) nemzetközi borversenyen a Cassiopeia Merlot 2012 és a Koh-I-Noor Merlot 2012 tételeivel aranyérmeket nyert. A Selection Genuss a világ elismerten legnagyobb borászati szakkiállításának, a düsseldorfi…
A pinot noir nagyon ősi fajta, mely közeli rokonságban áll a vadon élő „Vitis Sylvestris” szőlővel. Eredete azonban nem határozható meg egyértelműen. Neve a „fenyő” és „fekete” szavakból származik. A fenyő szó arra utalhat, hogy a fajta fenyőtoboz alakú tömött fürtöket alkot. pinot noir ültetvény…
Blogunkban elég sok szó esett a borkészítés különböző aspektusairól. Most arról szeretnénk szólni, milyen különleges folyamat egy nagy bor tudatos létrehozása. Első lépésként meg kell fogalmaznunk, mi a célunk. Milyen karakterű tételt akarunk készíteni egy adott vevőkörnek. érzékszervi minőségellenőrzés Ha ezt tisztáztuk, fel kell mérnünk,…
1985. augusztus 2-án a „Die Zeit” német hetilapban három újságíró közölt közös cikket „Savanyú szőlő, édes bűnök” címmel. Ezzel kezdődött: „A cukrozás és pancsolás olyan régi, mint a bor. Amit azonban a burgenlandiak kitalálták, az különösen gátlástalan: Bor – mérgező fagyállóval finomítva.” A hír bombaként…