1985. augusztus 2-án a „Die Zeit” német hetilapban három újságíró közölt közös cikket „Savanyú szőlő, édes bűnök” címmel. Ezzel kezdődött: „A cukrozás és pancsolás olyan régi, mint a bor. Amit azonban a burgenlandiak kitalálták, az különösen gátlástalan: Bor – mérgező fagyállóval finomítva.” A hír bombaként…
Az első olyan civilizáció, amely nem csak termesztette, de magasztalta is a bort, az az ókori Görögország volt. Biztosan minden kedves olvasónknak van egy története ezzel kapcsolatban. Mi most a teljesség igénye nélkül szemezgetünk érdekességeket: Az ókori görögöknél a borfogyasztás két fontos fogalom köré rendeződik….
Akik folyamatosan és figyelmesen olvassák blogunkat, nagyon sok mindent megtudhattak eddig a világszínvonalú vörösborok előállításának kulisszatitkairól. Ezek az ismeretek fontosak, ha meg kívánjuk érteni a designer borászat jelentőségét és úttörő tevékenységét. alapanyagok pincerészlet Elmondtuk, hogy a magas minőség elérése a szőlőcsemete megfelelő helyen és módon…
A Jammertal Borbirtok lehetőséget teremtett arra, hogy egyéni vevők is saját igényeiknek megfelelő borokat állíthassanak össze. Ebbe a folyamatba személyesen is bevonjuk őket. Így, ha valaki saját képére formált világszínvonalú bort szeretne, melynek létrehozásában aktív szerepet játszott, nem kell egy borászatot felépítenie vagy vennie. Legyen…
Örülünk, hogy sok és sokféle reakciót váltott ki cikkünk, melyben a nagyközönséget is tájékoztattuk precedensteremtő borászati gyakorlatunkról, a designer borkészítésről. Egyik ilyen hozzászólás arról szólt, hogy „a borászatnak legyen víziója és alkosson – aminek az eredményét élvezi a fogyasztó. Ne a farok csóválja a kutyát…”…
A Jammertal Borbirtok sikertörténetének kulcsa a designer borkészítés. Mi is áll e kifejezés mögött? A bor készítése nem l’art pour l’art tevékenység. Eladásra szánt termékről van szó, amelynek értékét sok minden befolyásolja. Nem utolsó sorban az, mennyire tetszik a fogyasztónak. A borüzletben vannak globális és…
Egy előző blogposztunk kapcsán (ide kattintva tekinthető meg) többen feltették a kérdést: Igaz az, hogy a nagyobb térfogatú palackokban lévő bor lassabban öregszik, mint a kisebbekben? Igen. A levegővel érintkező bor felülete nagyobb borosüvegekben valójában kisebb, ezért a bor lassabban öregszik. A bor oxidációja következtében bekövetkező…
Még a modern DNS-technológia sem tudott egyértelmű segítséget adni eredetét illetően. Az osztrákok helyi fajtának tartják, szerintük onnan terjedt el a Monarchiában és német területen. Tény, hogy a Bécsben 1873-ban alapított ampelográfiai ( borleíró és meghatározó ) bizottság nevezte el kékfrankosnak ( Blaufraenkisch ), mely…
A videóban Kövesdi Zsófia, a Jammertal Borbirtok főborásza beszél Szüret után miért fémtartályban van a bor? Miért nem fahordóban? Miután a vörösbor cefre alkoholosan kierjedt, préselésre kerül a sor. Innen az útja egyenesen egy saválló acéltartályba vezet. Ennek három főbb oka van: Az első…