Szeretne a saját elképzelései mentén világszínvonalú bort alkotni? Meglepné, sőt lenyűgözné családját, barátait és üzletfeleit olyan borral, amelynek létrehozásában Ön is aktív szerepet játszik? Mindezt úgy, hogy emiatt ne kelljen egy borászatot felépítenie vagy megvásárolnia? Jó hírünk van: Önnek lehet saját bora anélkül, hogy a…
A pinot noir nagyon ősi fajta, mely közeli rokonságban áll a vadon élő „Vitis Sylvestris” szőlővel. Eredete azonban nem határozható meg egyértelműen. Neve a „fenyő” és „fekete” szavakból származik. A fenyő szó arra utalhat, hogy a fajta fenyőtoboz alakú tömött fürtöket alkot. pinot noir ültetvény…
1985. augusztus 2-án a „Die Zeit” német hetilapban három újságíró közölt közös cikket „Savanyú szőlő, édes bűnök” címmel. Ezzel kezdődött: „A cukrozás és pancsolás olyan régi, mint a bor. Amit azonban a burgenlandiak kitalálták, az különösen gátlástalan: Bor – mérgező fagyállóval finomítva.” A hír bombaként…
Az első olyan civilizáció, amely nem csak termesztette, de magasztalta is a bort, az az ókori Görögország volt. Biztosan minden kedves olvasónknak van egy története ezzel kapcsolatban. Mi most a teljesség igénye nélkül szemezgetünk érdekességeket: Az ókori görögöknél a borfogyasztás két fontos fogalom köré rendeződik….
Akik folyamatosan és figyelmesen olvassák blogunkat, nagyon sok mindent megtudhattak eddig a világszínvonalú vörösborok előállításának kulisszatitkairól. Ezek az ismeretek fontosak, ha meg kívánjuk érteni a designer borászat jelentőségét és úttörő tevékenységét. alapanyagok pincerészlet Elmondtuk, hogy a magas minőség elérése a szőlőcsemete megfelelő helyen és módon…
Egy előző blogposztunk kapcsán (ide kattintva tekinthető meg) többen feltették a kérdést: Igaz az, hogy a nagyobb térfogatú palackokban lévő bor lassabban öregszik, mint a kisebbekben? Igen. A levegővel érintkező bor felülete nagyobb borosüvegekben valójában kisebb, ezért a bor lassabban öregszik. A bor oxidációja következtében bekövetkező…
Valószínűleg már az I. század óta termesztik, e néven azonban csak a XVII. században válik ismertté Franciaországban. Számos ismert fajta „ősapja” : cabernet sauvignon, merlot és carmenere. A fajta hányattatásainak gyökere, hogy maga egy voltaképpen sehol el nem ismert világfajta. Elsődleges otthona a Loire –…
Aligha. Az viszont biztos, hogy a nők és a férfiak „kapcsolata” eltérő a borokhoz. Van egy olyan elképzelés, miszerint a nők jobb íz- és szagérzettel rendelkeznek a férfiakhoz képest és emiatt precízebb különbségtételre alkalmasabbak. Ezt nem tudjuk megítélni, mert nemtől függetlenül egyénileg eltérően ízlelünk és…
Még a modern DNS-technológia sem tudott egyértelmű segítséget adni eredetét illetően. Az osztrákok helyi fajtának tartják, szerintük onnan terjedt el a Monarchiában és német területen. Tény, hogy a Bécsben 1873-ban alapított ampelográfiai ( borleíró és meghatározó ) bizottság nevezte el kékfrankosnak ( Blaufraenkisch ), mely…